Kontakt

Domov Jitka, o. p. s.

Jasenická 1362

755 01 Vsetín

tel.: 571 424 850

e-mail: info@domovjitka.cz

IČ: 286 34 764

 

Facebook:

Hlavní podporovatelé

Mpsv

Zlinsky-kraj

Zlin

Novinky

Nový web a zdarma díky banan.cz

14.8.2012

Díky společnosti www.banan.cz máme nový web a zcela zdarma. Jediné co bylo potřeba uhradit byla doména a webhosting. Což je pár korun měsíčně. :)Zahrádka

ZAHRÁDKA - MOJE ZDRAVÍ, POTĚŠENÍ I PRÁCE

Prvním krokem projektu byla koupě zahrady v klidné lokalitě města Vsetín, která by sloužila k volnočasovým aktivitám klientům Domova Jitka, o.p.s. Štěstí stálo při nás a od června 2015 se stal Domov Jitka, o.p.s. majitelem krásné zahrádky v zahrádkářské lokalitě Jasenice. Zahrádka je v původním neudržovaném stavu. V současné době je využívána jako prostor k relaxaci a k drobným úpravám terénu, bohužel chybí jakékoliv zázemí.

V druhé fázi projektu bude nutné vybudovat zázemí pro zahradní činnostI, pro možnosti odpočinku, seberealizaci a prostor k setkávání s přáteli:

  • terénní úpravy – likvidace náletového porostu a kultivace starých stromů

  • oprava rozpadajícího se plotu s úpravou nového vstupu (vlastní branka)

  • získáním záhonů, travního porostu, stromů a keřů, úschovna nářadí, obnovení zdroje vody na zalévání

  • chatička, zahradní posezení, … – zázemí pro klienty a jejich přátele

  • fóliovník, palisády k vyrovnání terénu

Zahrádka bude místem odpočinku, rekreace i pracovní terapie. Našim snem je mimo uvedené činnosti rozjet vlastní vzdělávací program nejen pro naše klienty, ale i pro klienty jiných zařízení. Vzdělávací program by byl určen pro osoby se zdravotním postižením, které by prošly odborným školením pod vedením zkušeného lektora a výstupem by byl “zahrádkářský certifikát“. Zahrádka by se využívala pro praktickou část a výuková část by byla prováděna v prostorách tomu určených. V současné době nemáme vlastní prostory, dlouhodobě spolupracujeme s ČCE Dolní a Horní sbor a je možnost využívat jejich sborové místnosti.

V současné době se snažíme zmapovat potencionální zájem osob se zdravotním postižením o tento vzdělávací program. Domov Jitka, o.p.s. na tomto projektu spolupracuje s firmou Profima Zlín. Samotná myšlenka je originální a přináší něco nového a atraktivního v neziskovém sektoru. V plánu je i spolupráce s místními organizacemi, které jsou z oboru zahradnictví, kde by se postupem času vytvářela pracovní místa pro osoby, které by prošly zmiňovaným vzdělávacím programem.

K pravidelné údržbě zahrady bude realizováno chráněné pracovní místo pro OZP.